::: به پایگاه اطلاع رسانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان خوش آمدید :::
نظرسنجی
اطلاع‌رسانی سایت دانشکده را چه‌گونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11112
 بازدید امروز : 104
 کل بازدید : 931377
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/8460
صفحه اصلي > دانشکده دندان پزشكي 
دانشکده دندان پزشكي

تاریخچه:

اولين گام در جهت تشكيل دانشكده دندان‌پزشکی همدان در سال 1366 با تأسيس آموزشكده بهداشتكاران دهان و دندان برداشته شد. دانشجويان از ميان داوطلبان كنكور سراسري انتخاب شده و متعهد مي‌شدند كه پس از گذراندن 166 واحد نظري و عملي و فراغت از تحصيل، در خانه‌هاي بهداشت خدمات اوليه دندان‌پزشکی را ارئه دهند. در طي دوره تحصيل آموزش‌هاي لازم را در بخشهاي بیماریهای دهان و تشخيص، راديولوژي، پروتز كامل، ترميمي، اطفال، جراحي و پريو كسب مي‌كردند. آموزش دانشجويان توسط مربياني كه يك دوره تكميلي را در دانشكده‌هاي بزرگ طي كرده‌ بودند صورت مي‌گرفت. با تغيير سياستهاي وزارتخانه و بر اساس رأي صادره توسط چهل و دومين شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي كشور در تاريخ بیست و یکم فروردین سال 1370، آموزشكده بهداشتكاران دهان و دندان به دانشكده دندان‌پزشکی همدان تغيير كاربري پيدا كرد. اين دانشكده موظف گرديد از مهرماه همان سال با ظرفيت 35 نفر اقدام به پذيرش دانشجو نمايد. دانشكده قبلي با فضاي آموزشي حدود 3200 متر مربع به منظور آموزش دانشجوبان در سطح كارداني طراحي شده بود و به همين جهت از لحاظ فيزيكي به شدت در محدوديت بود ولي در سال 1376 ساختماني به مساحت 1250 متر مربع در 5/2 طبقه در محوطه دانشكده و در کنار آن توسط برادران نعمت زاده ساخته و به دانشكده اهداء شد كه خود بسياري از مشكلات موجود را مرتفع گردانيد. در حال حاضر دانشكده جدید دندان‌پزشکی همدان با برخورداری از فضای آموزشی6650 مترمربع در جنوب غربی شهر همدان، بلوار شهید فهمیده، روبروی پارک مردم واقع گردیده است.

رسالت:

تربيت دندان‌پزشكانی شايسته درمقاطع عمومی، تخصصی و فلوشیپ كه داراي مباني قوي علمي، مهارتهاي مناسب درماني، توانايي آموزش بهداشت و پيشگيري از بيماريهاي دهان و دندان و كارايي لازم براي انجام پژوهشهاي حين و پس از تحصيل بوده و قادر به ارائه خدمات كيفي مناسب درماني و پيشگيري در نظام ارائه خدمات بهداشتي درماني باشند.

چشمانداز:

مسئولین دانشکده، اعضاء هیئتعلمی، کلیه کارکنان و فراگیران تلاش میکنند تا در طی 5 سال آینده دانشکده دندانپزشکی همدان را به یکی از قطبهای برتر دندانپزشکی کشور تبدیل نمایند. این مهم ازطریق افزایش مستمر کارایی و اثر بخشی نظام آموزشی،گسترش پژوهشهای کاربردی و بکارگیری نتایج آن، دستیابی به استانداردهای آموزشی با کسب رتبههای برتر در رتبهبندی دانشگاهها و بسترسازی مناسب برای مشارکت اعضاء هیئتعلمی، کارکنان و دانشجویان میسر است.

ارزشها:

  • پایبندی به ارزشهای اسلامی و حفظ کرامت انسانی
  • قانونمداری، شایستهسالاری و رعایت عدالت در محیط کار
  • انضباط اداری و برنامه محوری در امور آموزشی
  • صداقت به عنوان زیربنای ارتباطات سازمانی
  • اعتقاد به ارتقاء مداوم و مستمر کیفیت فرآیندهای آموزشی
  • بها دادن به رضايت آموزش دهندگان و آموزش گيرندگان

 

گروههاي آموزشي:

دندانپزشكي كودكان، ارتودنتيكس، پريودنتيكس، پروتزهاي دندان، دندانپزشكي ترميمي، اندودنتيكس، جراحي دهان، فك و صورت، بيماريهاي دهان و تشخيص، راديولوژي دندان، آسيب شناسي دهان و فك، مواد دنداني و دندانپزشكي اجتماعي

مقاطع تحصیلی دانشکده:

دکتری حرفه ای دندانپزشکی، دکتری تخصصی، فلوشیپ

روسای قبلی:

دکتر نیلفروشان، دکتر سلیمانی شایسته، دکتر حسن سمیاری، دکتر شجاعالدین شایق، دکتر پرویز ترکزبان، دکتر محمدعلی همتی، دکتر محسن دالبند، دکتر بهزاد هوشمند، دکتر امیرفرهنگ میراسماعیلی، دکتر محسن دالبند

نحوه آشنايي دانشجویان با دانشكده:

دانشجويان تازه وارد طي برگزاری جلسه معارفه با دانشگاه و دانشكده آشنا مي‌شوند. به اين دانشجويان دفترچه راهنما ارائه مي‌شود كه شامل تاريخچه و مشخصات كلي دانشگاه و دانشكده، قوانين و مقررات آموزشي، تسهيلاتي كه دانشكده در اختيار دانشجويان مي‌گذارد و نحوه استفاده از آنها، مرجع و نحوه رفع مشكلات دانشجويي از جمله مشكلات آموزشي، تحصيلي، مشاوره‌هاي خانوادگي و تربيتي و ... می‌باشد. به اعضاي هيأت علمي نيز دفترچه راهنما ارائه مي‌شود كه شامل تاريخچه و مشخصات كلي دانشگاه و دانشكده و قوانين و مقررات آموزشي هيأت علمي است.

پيوندها


اوقات شرعی
ذکر ایام هفته
  

                                                                                      بازگشت  >>